top of page

Експеримент другий

Стислива піна


Улюблене проведення часу на борту дослідницьких і науково-дослідницьких суден, таких як дослідницьке судно (E/V) Nautilus, - це прикрашання чашок із піноматеріалу, які вони поміщають на ROV під час дослідницьких занурень в океанські глибини (автори цього освітнього ресурсу подорожували на борту E/V Nautilus у 2015 р.). Стипендіати з наукової комунікації). На борту E/V Nautilus члени Дослідницького корпусу набивають кожну пінопластову чашку паперовими рушниками, щоб вони зберігали форму, а потім поміщають чашки в сітчастий мішок, прив'язаний до молочного ящика, прикріпленого до ROV Argus, що занурюється в океан. Після завершення дослідницького занурення ROV знову піднімають на палубу корабля і знімають склянки. Замість того, щоб повернутися на поверхню в тому ж розмірі, в якому вони впали, чашки значно менші, але важать майже стільки ж. Чому чашки з піноматеріалу дають усадку? Поролонові чашки виготовлені зі спіненого полістиролу (EPF). Як і більшість пін, EPF складається з крихітних бульбашок полістиролу, склеєних разом. Коли пінопластова чашка, прикріплена до ROV, опускається в океан, повітря, яке наповнює її крихітні полістиролові бульбашки, стискається, а полістиролові бульбашки дробляться. На дні океану тиск води настільки великий у всіх напрямках, що кульки полістиролу стискаються рівномірно, а пінопластові стаканчики стискаються до частки свого початкового розміру. На глибині 2000 м тиск на чашу з пінопласту еквівалентний вазі приблизно 500 дорослих гігантських галапагоських черепах, що тиснуть на неї, тож у них немає шансів.
Експеримент другий
Примітка з техніки безпеки: через високий тиск, створюваний під час виконання цієї операції, існує ризик того, що використовувана пляшка може лопнути або від'єднатися від помпи. Усі спостерігачі повинні носити захисні окуляри і перебувати на відстані 4-6 футів від демонстрації. Для додаткової безпеки попросіть одну людину тримати пляшку, а друга використовує насос для додавання тиску. 

Матеріали


2-літрова пляшка газованої води
2,5 склянки пінопластових кульок (або маленьких маршмеллоу в крайньому випадку)
Паперова лійка
Велосипедний насос або великий пластиковий безголковий шприц (>50 мл)
Клейка стрічка або електроізоляційна стрічка

Крок перший 

Над раковиною або ванною, обережно насипте пінопластові кульки в пляшку, за необхідності використовуйте паперову воронку.
Незмивним маркером намалюйте на пляшці лінію, щоб показати початковий об'єм намистин.

зображення_viber_2022-12-17_12-48-40-949.jpg

Крок другий

Прикріпіть до горлечка штуцер або пробку, потім прикріпіть з'єднувач (або пробку) до насоса і міцно тримайте з'єднання.
Для безпеки щільно обмотайте ізоляцію навколо вузького місця, велосипедного насоса й адаптера, щоб запобігти від'єднанню або витоку повітря.

зображення_viber_2022-12-17_12-49-00-224.jpg

Крок третій

Попросіть когось, щоб він тримав пляшку і конектор вертикально, а інший починає накачувати повітря в пляшку, і з кожним натисканням кульки мають ставати помітно меншими.

зображення_viber_2022-12-17_12-49-27-528.jpg

Крок четвертий

Акуратно стисніть пляшку, щоб відчути, скільки повітря в пляшці. Припиніть зціджування, коли ви більше не зможете втиснути або зігнути стінки пляшки. За позначкою, яку ви зробили на боці пляшки маркером, порівняйте новий об'єм із початковим об'ємом кульок. Міцно утримуючи пляшку, повільно від'єднайте роз'єм, щоб повітря могло вийти з пляшки. Кульки повернуться до свого нормального розміру.

зображення_viber_2022-12-17_12-49-46-602.jpg
bottom of page