top of page
Океан

Позаземні джерела

 Комети, транснептунові об'єкти та багаті на воду метеороїди на далекій околиці поясу астероїдів могли принести воду на поверхню Землі при зіткненнях .  Вважається, що необхідний для цього кисень утворився в надрах зірок через 1 млрд років після Великого Вибуху (тобто задовго до появи Землі), а потім під час вибухів наднових він був викинутий у міжзоряний простір, де у газових хмарах сформувалися молекули води.  Вимірювання співвідношення між ізотопами водню дейтерієм та протиєм вказують на великий розкид цього відношення та великий вміст дейтерію;  цим комети хмари Оорта є однорідним резервуаром води, схожої на земную.  Однак ізотопний склад води в кометах пояса Койпера, згідно з останніми даними, ідентичний земним водам

Походження води на Землі і причини того, що на Землі зустрічається більше води, ніж на інших твердотільних планетах Сонячної системи (Меркурій, Венера, Марс), не зрозумілі вченим.  У той самий час багато супутників планет-гігантів, порівняні за розмірами з Місяцем, містять воду дуже великих кількостях[2].  Численні наукові теорії походження води сумісні між собою та наявність води в кількостях, достатніх для заповнення океанів, може пояснюватися комбінацією кількох із цих гіпотез. 

Вириваючись на поверхню через вулкани, гази утворили атмосферу, а водяні пари перетворилися на воду.  Пари виливаючись тисячоліттями на землю, заповнили западини у земній корі, утворивши моря та океани.  Води було так багато, що вона розділила континенти.  Такі маси води і називаються океанами.

Чому океан не випарувався?

 Про важливість води для виникнення земного життя та її еволюції знає будь-який школяр.  Ця хімічна сполука виконує найважливіші функції, наприклад, моря та океани стабілізують клімат.  Якби цього не відбувалося, життя було б складніше закріпитись на планеті і масові вимирання організмів траплялися б частіше.  Крім того, навіть невеликі кількості води розм'якшують гірські породи, проникаючи в них, а при замерзанні руйнують.  Це забезпечує тектоніку плит, а вона, у свою чергу, відповідальна за форму континентів, землетрусу, вулканічну активність та багато іншого.

bottom of page