Почнемо, напевно, з чогось цікавенького… Океан! Те що треба!)
Ну, по-перше, середня глибина океанів становить приблизно 3,7 кілометра, і оскільки світло може проникати лише на глибину 100 метрів, то нижче за цю точку панує темрява. А раз вода, як ми вже знаємо, покриває більшу частину планети, це означає, що більшість Землі постійно перебуває у повній темряві.
По-друге, у 1997 році Національне управління океанічних і атмосферних досліджень (NOAA) зафіксувало один із найгучніших звуків із коли-небудь записаних, який вони назвали «Bloop» («Бульк»). Звук був такий гучний, що його вловили датчики на відстані майже 5000 кілометрів. Спочатку вченим здавалося, що звук походить від тварини, хоча досить великої тварини, здатної видати такий звук, просто не існує в природі. Через 15 років NOAA дійшло висновку, що звук виник у результаті льодового землетрусу, коли промерзла земля тріскається під сейсмічними впливами. Однак багато хто ставить цей висновок під сумнів, і «Бульк» досі є джерелом численних теорій змови.
Кхе, нууу далі я вже просто пронумерую факти, хі-хі
3.
Каньйон Перли, розташований у Беринговому морі, має вертикальний рельєф 2,6 кілометра - тобто він приблизно на 760 метрів глибший, ніж Гранд-Каньйон.
4.
Найбільші океанські хвилі не вдасться побачити з берега. За словами фізика-океанолога Кіма Мартіні, найбільші хвилі в океані виникають між двома шарами водної товщі водойми з різною густиню. У міру того, як ці внутрішні хвилі поширюються на тисячі кілометрів, вони можуть зростати до 200 метрів заввишки.
Ну здається цікаво виходить…. Продовжуємо!
А ви могли уявити, що у найглибших частинах океану температура води може становити від 2 до 4 градусів за Цельсієм, за винятком води, що виходить із гідротермальних жерл на морському дні. Температура цієї води може досягати 400 º за Цельсієм. Відомо, що за тиском 760 мм ртутного стовпчика вода кипить при 100 градусах за цельсієм. І тільки сильний тиск, здатний роздавити людину, не дає закипіти воді.
Так, йдемо далі
У Маріанській западині, де знаходиться найглибша точка на планеті (майже 11 кілометрів), тиск води становить 1086 бар, що більш ніж у 1071 разі перевищує стандартний атмосферний тиск на рівні моря. Якби ви потрапили туди, вам здавалося б, що ви тримаєте в руках близько 50 гігантських реактивних літаків.
Я в шоці, ви тільки почитайте це:
Океан немов справжній окремий світ. У ньому є траншеї, гори, вулкани, озера та річки. Пробиваючись крізь шари солі, морська вода утворює невеликі заглиблення на дні океану. Оскільки вода навколо цих западин містить більше солі, ніж звичайна морська вода, вона має більшу густину і опускається в них, утворюючи маленькі солоні калюжі. Вони дуже схожі на знайомі нам озера тим, що вони мають берегові лінії, але в деяких навіть бувають хвилі.
А чи не потрібно нам перейти до глибоководних створінь?
Мені здається, що вже саме час=)
"Кафе білих акул"
Не тільки людям потрібна відпустка. У 2002 році вчені виявили район у віддаленій частині Тихого океану, на півдорозі між Нижньою Каліфорнією та Гавайями, куди мігрують узимку прибережні білі акули. Вчені назвали це місце "Кафе білих акул", і зазвичай акули проводять там кілька місяців, перш ніж вирушити назад на узбережжя.
А ось вам взагалі про риб:
Зграї риб можуть налічувати кілька мільйонів особин. Двоякодища риба має як зябра, так і легені, та може прожити без води кілька місяців. Компоненти риб'ячої луски активно застосовуються для виробництва губної помади. Більшість риб метає ікру, але є і живородячі риби, наприклад, кілька видів акул.
Думаєте, що ви багато знаєте про риби, що живуть в акваріумі чи дикій природі? Існує безліч видів водних представників. Усі вони різняться між собою та цікавих фактів про них чимало. Чим нас можуть здивувати жителі акваріумів?
Почнемо!
1
У природі існує дводихна риба, у якої є і зябра, і легені. Завдяки такій унікальній будові тіла вона може існувати без води кілька місяців.
2
Найшвидшою вважається риба-парусник. Це спритна рибка розвиває швидкість до 100 км/год. Таким чином, виходить, що їй без проблем вдалося б випередити більшість тварин.
3
Басогігас є найбільш глибоководною рибою. Вона може занурюватись у воду на глибину до 8 км. Це просто неймовірно!
4
Чорний живоглот, що мешкає на великих глибинах, може без проблем заковтнути жертву, яка вдвічі перевищує її самого.
Ще факти!
5
Однією з найфлегматичніших риб є гренландська полярна акула. Її швидкість під час плавання не перевищує 2 км/год.
6
Риба анабас вміє чудово повзати по деревах.
7
Найдавнішою рибою на планеті вважається латимерія.
8
У хребетних світлочутливі клітини сітківки ока бувають двох типів: палички та колбочки. Перші забезпечують зір навіть у сутінках, другі лише при досить яскравому освітленні. Рибам, що живуть на великій глибині, колбочки не надто потрібні, і вони нерідко обходяться без цього типу клітин.
Погодьтеся, це дуже цікаво! А це навіть не всі факти)
Так, ну я думаю, що цього достатньо)